هیئت ورزشهای همگانی استان آ.غربی
هیئت ورزشهای همگانی استان آ.غربی
هیئت ورزشهای همگانی استان آ.غربی

سخن رئیس هیئت

جناب آقای اشتری ریاست محترم هیات هیات ورزش های همگانی استان : این مطلب در حال بروزرسانی می باشد....
... [ادامه]
نوشته شده در تاریخ ژانویه 24, 2016 ساعت 08:36 |
2
به گزارش روابط عمومي هيئت ورزشهاي همگاني استان آذربايجان غربي ، قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی عصر روز شنبه در جلسه شورای ورزش همگانی آذربایجان غربی فرمودند : توسعه و تعمیم ورزش همگانی نیازمند عزم همگانی مردم و مسئولان در نهادینه سازی فرهنگ ورزش و ایجاد شادابی و نشاط در سطح جامعه است.
photo_2016-01-24_10-27-21
وی افزودند : توسعه فرهنگ عمومی ورزش در جامعه و پرهیز از تبعیض جنسیتی همواره مورد توجه بوده به طوری که پیش از این نیز ساخت سالن های دو هزار نفری در 17 شهرستان استان و واگذاری یک سالن اختصاصی برای بانوان انجام گرفته است.
وی اظهار کرد: اجرای برنامه ورزش صبحگاهی رایگان بستری مناسب برای علاقه مندان به انجام فعالیت های ورزشی استان ایجاد کرده تا با حضور در اماکن و فضاهای ورزشی سلامت جسمی و روحی خود را افزایش دهند.
وی ادامه داد: ایجاد بوستان و پارک اختصاصی بانوان با امکانات و زیر ساخت های مناسب برای انجام انواع رشته های ورزشی باید در دستور کار شهرداری ها و شوراهای شهر قرار گیرد.
10
استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: ایجاد ایستگاه های سلامت و استقرار امکانات ورزشی رایگان در پارک ها، محلات، مجتمع های آپارتمانی و فضاهای عمومی از دیگر برنامه هایی است که باید در برنامه کاری شورای ورزش همگانی گنجانده شود.
وی از برگزاری جشنواره ورزشی فرهنگی عشایر استان در نوروز سال 95 خبر داد و افزود: این جشنواره با هماهنگی ادارات کل امور عشایر و ورزش و جوانان استان برگزار می شود.
سعادت گفت: به زودی مکان یابی و شناسایی زمین های مناسب برای واگذاری به قهرمانان ورزشی که تقاضای اخذ زمین و تسهیلات بانکی برای ساخت سالن ورزشی را دارند، آغاز می شود تا علاوه بر ایجاد اشتغال مناسب، از تجربیات قهرمانانی که دوران ورزشی خود را به پایان رسانده و قصد ارائه خدمات ورزشی به جوانان استان را دارند، بهره ببریم.
وی در خصوص ایجاد همکاری و هماهنگی هیات های ورزشی با ادارات و ارگان های دولتی گفت: برگزاری مسابقات ورزشی درون سازمانی توسط ادارات دولتی امری طبیعی و جا افتاده است ولی اگر هیات های ورزشی قصد ورود در امر نظارت این مسابقات را دارند، باید در ایجاد این تعامل بیشتر تلاش کنند.
DSC01123
استاندار آذربایجان غربی نظارت بر امور باشگاه داری و بازرسی از نحوه خدمات دهی باشگاه های خصوصی به ورزشکاران را از کارهای ضروری و وظایف اولویت دار اداره کل ورزش و جوانان عنوان کرد و گفت: توجه به بیمه ورزشکاران، استفاده از مربیان مجرب، رعایت موارد ایمنی و بهداشتی و جلوگیری از توزیع مواد نیروزا و مکمل های غذایی غیر استاندارد باید در دستور کار بازرسان این اداره کل قرار گیرد.
عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: توسعه ورزش همگانی علاوه بر ایجاد شادابی و نشاط در جامعه، زمینه ای مناسب برای رشد و گسترش ورزش قهرمانی است.
8
وی افزود: اجرای ورزش صبحگاهی رایگان در 60 سالن ورزشی، مشارکت بیش از 10 هزار مرد و زن علاقه مند به انجام فعالیت های ورزشی را در سراسر استان در پی داشته است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: ایجاد کیوسک های تجهیزات ورزش های عمومی نظیر والیبال، فوتبال، بدمینتون، شطرنج و …حضور کارشناسان و مربیان در تمامی پارک ها می تواند موجب گرایش مردم به ورزش شود.
وی گفت: ایجاد پایگاه های سلامتی در پارک ها و دوری از موازی کاری و یکسان سازی در تجلیل از ورزشکاران در استان ها و شهرهای محل سکونت خود از پیشنهاداتی که امید می رود مورد توجه مسئولان ورزش کشور قرار گیرد.
638
چمن گلی همچنین افزود: بیکار بودن الگوهای ورزشی آفتی بزرگ و عامل بازدارنده گرایش مردم به حضور فرزندانشان در عرصه ورزش می باشد که باید در این خصوص هم کارهای اساسی برای اشتغال قهرمانان ورزشی صورت پذیرد.
فریدون سید مصطفوی مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه گفت: این اداره کل آمادگی هر گونه همکاری و تعامل با اداره کل ورزش و جوانان و هیات های ورزشی تحت پوشش را دارد به طوری که 20 سالن ورزشی خود را در اختیار برنامه ورزش صبحگاهی رایگان قرار داده است.
03
وی اظهار کرد: اگر هزینه نیروی خدماتی در مدارس تأمین گردد ما آمادگی واگذاری 400 مدرسه در شیفت های بعد ازظهر برای استفاده از محوطه و سالن های ورزشی این مدارس در امر پیشرفت ورزش استان را داریم.
02
دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی نیز در این جلسه گفت: ورزش همگانی باعث پایین آمدن سطح بیماری در جامعه می شود و لذا باید فرهنگ ورزش های همگانی را در بین کارکنان تمامی دستگاه های اجرایی ایجاد کرد.
04
هوشنگ عطاپور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استاندار نیز در این جلسه گفت: تعمیم ورزش های همگانی و نیازسنجی برای یافتن بهترین راه حل های مبارزه با ناهنجاری های اجتماعی و توسعه ورزش، کاری مهم برای تأمین سلامت اجتماعی و فردی به لحاظ روحی و جسمی می باشد.
639
کیومرث پورایراندوست معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان هم در این جلسه افزود: مسیر حرکت ورزش استان هم در حوزه همگانی و هم در حوزه قهرمانی جهش ارزشمندی داشته است که بخش عمده ای از آن مرهون حمایت های مقام عالی استان می باشد.
2
دکتر اکرم مهدی زاده رئیس گروه توسعه ورزش های همگانی و تفریحی اداره کل ورزش و جوانان هم گفت: اگر پاره ای از محدودیت های انجام ورزش برای بانوان بخصوص در فضاهای باز با ارائه راهکارهایی مناسب مرتفع گردد خانواده ها از این طریق جذب ورزش می شوند.
جلسه شورای ورزش همگانی به ریاست استاندار استان و با حضور مدیران کل دستگاه ها و ادارات دولتی در جهت رشد و توسعه ورزش همگانی برگزار شد.
هيئت ورزشهاي همگاني استان آذربايجان غربي

درباره نویسنده / admin

[ همه نوشته های admin → ]

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد