هیئت ورزشهای همگانی استان آ.غربی
هیئت ورزشهای همگانی استان آ.غربی
هیئت ورزشهای همگانی استان آ.غربی

سخن رئیس هیئت

جناب آقای اشتری ریاست محترم هیات هیات ورزش های همگانی استان : این مطلب در حال بروزرسانی می باشد....
... [ادامه]
نوشته شده در تاریخ آگوست 18, 2018 ساعت 13:13 |

به گزارش روابط عمومي هيات ورزش هاي همگاني استان آذربايجان غربي ، مجمع عمومی سالیانه هیات ورزش های همگانی استان ساعت ۱۳ روز شنبه ۲۷ مرداد ماه با حضور دکتر علی مجدآراء رئیس فدراسیون ورزش همگانی کشور ، دکتر چمن گلی مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان ، آقای خورشیدی ریاست محترم هیات ورزش های همگانی استان و سایر اعضای مجمع در سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

علی مجدآرا روز شنبه در مجمع عمومی سالیانه هیات ورزش های همگانی آذربایجان غربی افزود: سند تحول، توسعه و تعالی ورزش‌های همگانی برای نخستین بار به صورت پایلوت در آذربایجان غربی اجرا می شود.
همچنین: امسال راهکارها و برنامه های این سند در قالب 14 طرح اجرا و بر اساس سند تحول ورزش همگانی گزارش ها احصا می شود.
رئيس فدارسيون ورزش هاي همگاني كشور بیان کرد: در سند جدید تحول، تعالی و آینده نگری فدراسیون ورزش های همگانی و آموزش درست ورزش کردن به عنوان یک اصل و مبنا مورد توجه قرار می گیرد.
وی ادامه داد: سند تحول و تعالی ورزش های همگانی در قالب 2 جلد کتاب با هفت هزار نفر ساعت کار توسط متخصصان تهیه و تدوین شده تا چراغ راهی برای توسعه ورزش همگانی باشد و بر اساس منویات مقام معظم رهبری تدوین شده است.
رییس فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به اینکه هیات های استانی و به تبع آن هیات های شهرستانی مرکز ثقل و نقطه قوت این فدراسیون در راستای همگانی کردن ورزش در سطح جامعه به شمار می رود، افزود: این فدراسیون با همکاری همه جانبه در حوزه توسعه ورزش در بین بانوان، اجرای دوره های آموزشی و توسعه کارآفرینی رتبه های نخست کشور را کسب کرده است.
مجدآرا اضافه کرد: این فدراسیون به لحاظ تعداد ورزشکاران سازمان یافته، بالاترین آمار را به خود اختصاص داده است و علاقه مندان به ورزش در واقع با کمترین هزینه نیازهای ورزشی خود را برطرف می کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی هم در این مجمع گفت: در ورزش های همگانی که با سلامت مردم و جامعه سروکار دارد باید پایبند به اصول و اخلاق باشیم و در جذب خانواده ها به سمت و سوی ورزش همه تلاش خود را بکار گیریم.
عبدالله چمن گلی بیان کرد: مربیان رشته های همگانی باید دانش خود را بروز رسانی کنند تا با برطرف کردن نیازهای جسمی و روحی ورزشکاران این رشته در راستای داشتن جامعه ای سالم و با نشاط قدم برداریم.
وی گفت: یک مربی علاوه بر دانش فنی باید یک روانشناس خوب باشد و با شناخت روحیه ورزشکاران و دادن مشاوره های مناسب در زمینه اطلاعات عمومی ورزش، زمینه مناسب برای توسعه ورزش همگانی را فراهم کند.
رییس هیات ورزش های همگانی آذربایجان غربی نیز گفت: طی یکسال اخیر تلاش برای شفاف سازی امور و استفاده از تمامی ظرفیت های نرم افزاری و سخت افزاری در جهت توسعه ورزش استان به کار بسته شده است.
عباس خورشیدی رییس هیات ورزش های همگانی استان در مجمع عمومی سالیانه گفت: در طی یکسال گذشته شرایط خوبی برای ورزش همگانی در استان ایجاد شده که در این خصوص شفاف سازی رویکردها و برنامه ریزی هزینه کردها از جمله مهمترین این اتفاقات است.
وی اضافه کرد: یکی از اولویت های اصلی، استفاده از تمام ظرفیت اداری و فنی ورزش استان در جهت گسترش ورزش همگانی در بین آحاد مردم جامعه است و در این خصوص دو جلسه نیز با استاندار آذربایجان غربی برگزار شده است.
وی ادامه داد: عملکرد قابل قبول صورت گرفته در طی این مدت، هیات استان آذربایجان غربی به یکی از سه هیات برتر کشور تبدیل کرده که امیدواریم و تلاش خواهیم کرد با همین شتاب و رویکرد در سال 97 نیز شرایط خوبی برای ورزش همگانی استان رقم بزنیم.
خورشیدی گفت: فعال بودن 22 کمیته، برگزاری جشنواره و همایش های مختلف، اجرای 14 پروژه در راستای سند تحول و همچنین استفاده از بانوان در نقش های کلیدی از جمله مهم ترین برنامه های صورت گرفته است.
رییس هیات ورزش همگانی آذربایجان غربی افزود: در سال گذشته 12775 بیمه شده ورزشی در این هیات داشتیم که امسال و تا به امروز 6372 نفر از این هیات خود را بیمه ورزشی کرده اند.
وی ادامه داد: برگزاری 2 پیاده روی بزرگ خانوادگی از ابتدای امسال تاکنون، برگزاری نزدیک به 100 دوره آموزشی تا پایان سال، ادامه اجرای طرح جاده های تندرستی از دیگر برنامه های هیات ورزش های همگانی استان است.

درباره نویسنده / admin

[ همه نوشته های admin → ]

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد